12 autobusów hybrydowych trafi do Krakowa


Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie kupi 12autobusów hybrydowych od polskiej firmy Solaris Bus&Coach SA. W ostatnimczasie firma z Bolechowa wygrała też przetargi na dostawę do Krakowa 60autobusów spalinowych i czterech elektrycznych.

 

 Jak poinformował w czwartek rzecznik krakowskiego MPK MarekGancarczyk, oferta firmy Solaris była jedyną, jaka wpłynęła do przewoźnika wprzetargu na 12 przegubowych autobusów hybrydowych o długości 18 metrów.Producent zaproponował cenę wynoszącą 25,2 mln zł netto.

 

 Według przedstawicieli MPK oferta Solarisa spełniaławszystkie wymagania zawarte w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

 

 Zgodnie z warunkami przetargu po jego uprawomocnieniu ipodpisaniu umowy producent będzie miał siedem miesięcy na dostarczenieautobusów do Krakowa.

 

 Nowe pojazdy będą wyposażone w napęd hybrydowy łączącysilnik elektryczny i spalinowy spełniający najwyższe europejskie normy ochronyśrodowiska Euro 6. Pojazdy będą miały klimatyzację, automaty biletowe inowoczesne systemy informacji pasażerskiej.

  

W ostatnich miesiącach Solaris wygrał też dwa inne przetargina dostawę autobusów dla krakowskiego przewoźnika: 60 pojazdów spalinowych odługości 12 metrów za 58,3 mln zł netto i czterech autobusów elektrycznych za6,2 mln zł netto.

 

 W sumie MPK w Krakowie w ciągu dwóch najbliższych latzamierza kupić 107 różnych autobusów w ramach Regionalnego ProgramuOperacyjnego dla Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, korzystając zinstrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

 

 PAP

 fot. Monika/CC BY-SA 2.0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here